BORDSLAMPA, keramik, Tilgmans Keramik, omkring 1900-talets mitt.

Polykrom dekor med fåglar och växter. Höjd exklusive sockel 48.

Slitage. Ej funktionstestad. Skärm med fläckar och skador.

Lähtöhinta
1 500 SEK