DRINKVAGN, Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Rektangulär skiva, undertill ett hyllplan med flätad bambu. Hjultrissor. Handtag. Brickmärkt. Längd 79,5 cm, bredd 42 cm, höjd 60,5 cm.

Fanérskador. Fläckar. Delvis trasig bambu.

Lähtöhinta
2 500 SEK