PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina.

PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina.

Passformat fat på högfotring med dekor av fåglar och blommor i famille rosefärger. Skålfat med dekor av akleja. Fat med dekor av blomsterkorg, festoner och fåglar i blåvitt. L 14-23.

Slitage. Nagg. Sprickor. Fatet med akleja lagat.

Lähtöhinta
400 SEK