SYBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny, dekor av pärlstavslister av mässing. Lyrformat underrede. Längd 59, bredd 41, höjd 70 cm.

Bruksslitage. Mindre renoveringar och kompletteringar, mindre listverk saknas. Lös pärlstavslist medföljer.

Lähtöhinta
5 000 SEK