KANNA SAMT POLKAL, silver, nyrenässans, Tyskland sent 1800-tal.

Bukig kanna på rund fot med uppsvängd hänkel. Graverad dekor med monogram. Pokal med lock på rund fot. H 33 resp 29.

Pokal med bucklor. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK