PARTI PORSLIN, 10 delar, 'Lökmönstret', Meissen, 1900-tal.

Uppläggningsgat, 3 st, kakfat, 2st, assiett samt 4 koppar med fat. Uppläggningsfatens storlek 42x42 resp 40x28.

Obetydligt bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK