FLICKDOCKA, biskvi. Simon & Halbig 1129, Tyskland, ca 1890-tal. Orientalisk.

Huvud av porslin. Blundögon. Öppen mun. Ledad kropp. Längd 45 cm. Docktema.

Smärre slitage. Smärre retusch vid höger öra.

Lähtöhinta
6 000 SEK