STOP, silver, GAB, Stockholm 1936. Vikt ca 1146g.

Cylindrisk form på tre kulfötter. Svängt handtag, reliefdekor av bland annat eklöv. Lock med medaljong av Gustav II Aldolf. Invändigt förgylld. Höjd ca 22 cm.

Gåvogravyr på sidan. Slitage. Repor.

Lähtöhinta
5 000 SEK