BÖCKER, 6 st, 1700/1800-tal.

BÖCKER, 6 st, 1700/1800-tal.

"Lärobok i botanik", avdelning 1 och 2, C.A Agardh, C.W.K Gleerups förlag, Malmö 1829-1830, 4 + 1 graverad plansch. "Underrättelse om hälsans bevarande", andra upplagan, Uppsala, tryckt hos Johan Edman, 1768. "Hushållningsjournal för januarius, år 1786", tryckt hos commissarien P. A Brodin, 1786. "Astronomie", 2 volymer, Daniel Melanderhjelm, tryckt hos Johan Pehr Lindh, Stockholm 1795.

Slitage, skador, ej genomgånga.

Lähtöhinta
1 500 SEK