SKRIVBORD, nyrenässans, enligt uppgift Hälsingland, sent 1800-tal.

Stomme i furu, Ådringsmålad. 5 lådor. ¤ svarvade ben. Längd 127, bredd 67, höjd 77cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Repor/märken. Enstaka sprickro. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK