Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

MATGRUPP, 7 delar, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Karmstol, 4 stolar, salongsbord, matbord med 2 illäggsskivor. Borden med profilerad skiva, stolar med svängd genombruten rygg och lös stoppad sits. Snidade musslor och svängda ben på både stolar och bord(det större bordet med enklare dekor).

Bordens mått: Längd ca 153 + 30 + 30, bredd ca 99 och höjd ca 75 respektive längd ca 85, bredd ca 65 och höjd ca 72.

Slitage, repor och smärre stötskador. Skiva med fläckar och hårt slitage på salongsbord.

Lähtöhinta
6 000 SEK