Carl-Harry Stålhane

(Ruotsi, 1920-1990)
Carl-Harry Stålhane
(Ruotsi, 1920-1990)

PARTI KERAMIK, 4 delar, CARL-HARRY STÅLHANE, Rörstrand.

Skål, oval med blågrå harpälsglasyr. Längd 27 cm. Vas med blågrå harpälsglasyr. Höjd 20,5. Vas med avsmalnande hals. Höjd 12 cm. Askfat, runt med diameter 13 cm.

Mynningsnagg. Slitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK
Kuvan käyttöoikeudet