KISTA, barockstil, 1800-tal.

KISTA, barockstil, 1800-tal.

Ek. Rektangulär form. Smidda beslag. Rikt skuren, vegetativ dekor. Med monogram, bär datering 1696. Delvis äldre delar. Längd 53, bredd 40, höjd 29.

Kraftigt kompletterad. Slitage. Sprickor. Saknar lås.

Lähtöhinta
2 500 SEK