KAFFEKANNA, silver, rokokostil.

Troligen 1800-tal. Dekor av åsar, rik graverad dekor av medaljonger, akantusrankor. Adligt alliansvapen. Urnformad lockknopp. Svängt trähandtag. H 24.

Lagningar, slitage, repor.

Lähtöhinta
4 500 SEK