SERVISPORSLIN, 75 del, "Blå Vinranka", Arthur Percy, Gefle.

12 mattallrikar (d 25), 11 djupa tallrikar, 11 dessert tallrikar, 10 entrétallrikar, 9 assietter, 7 serveringsfat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 8 kaffekoppar (d 7) med fat samt 4 tekoppar med fat.

Bruksslitage. Missfärgningar. Några med obetydliga nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK