BESTICK, 13 delar, silver, svenska stämplar, 1800-tal. Vikt ca 223 g.

7 snarlika teskedar, modell franska liljan. Längd ca 16 cm. 5 sillgafflar, 1844. Längd 11 cm. Sillgaffel, 1849. Längd 14 cm.

Bruksslitage. Skedar med skador. Monogram.

Lähtöhinta
1 500 SEK