BOKPARTI, 21 vol, bla memoarer och "Der Americanische Freubeuter oder Leben Robert Pierots.." I-IV, Frankfurt 1741-55.

Även bla "Franska konungarnas mätreser..." Örebro 1837, "Framledne ...Carl Gustaf Tessins Dagbok 1757", Stockholm 1824, "Memoires sur les dernieres revolution de la Pologne..." Rotterdam 1710. Olika typer av bokband. Mest halvfranska.

Slitage, enstaka bokband med smärre skada, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
1 500 SEK