BOKPARTI ORDBÖCKER OCH GRAMMATIKOR, 9 vol, bla "Johann David Michaelis Arabische Grammatik..." Göttingen 1781.

Även bla "Grammaire Francoise nouvelle..." Hamburg 1692, "Nytt Fransyskt och Svenskt Lexikon..." av AF. Dalin, Stockholm 1842-43, "Ordbok öfver Svenska allmogespråket" av JE. Rietz, Lund 1867. Halvfranska skinnband.

Slitage, enstaka band med skador, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 500 SEK