BOKPARTI VARIA, 26 vol, bla "Upsala universitets catalog 1855" med stämpel HKH Prins August.

Även bla "Svensk Folk-kalender för år 1838", "Rubaiyat" av Omar Khayyam, Stockholm 1919. Olika typer av bokband, bla halvfranska skinnband av Hedberg.

Slitage, några band med skador, ej genomgångna.

Alkuperä - Provenienssi

Bla Prins August av Sverige och Norge.
Arne Nilssons samling, Sandviken.

Lähtöhinta
1 500 SEK