MAT- OCH KAFFESERVISDELAR, 41 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.

6 assietter, 5 uppläggningsfat, såsskål, 6 kaffekoppar, 20 mockakoppar med 17 fat. 2 sockerskålar. Ett par ljusstakar. Gräddkanna med landskapsdekor i underglasyrblått, Kina medföljer.

Bruksslitage och enstaka nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK