LJUSKRONA, oscariansk, sent 1800-tal. Höjd ca 90cm.

Bronserad stomme. Rikligt dekorerad. 8 ljusarmar. Behängd med olikformade prismor. Avslutande klot. Elektrifierad.

Bruksslitage. Nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
7 000 SEK