Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SERVISDELAR, porslin, 21 delar, "Musselmalet", Royal Copenhagen och B&G.

Terrin med lock, ytterfoder, 2 fat, gallerskål, 3 små djupa tallrikar, 5 djupa tallrikar, 3 små tallrikar, 3 mattallrikar, 2 saltkar. Större fat, helblont, diameter 28 cm.

Naggar. Lagningar. Sprickor. 1:a samt 2:a sort. Proppar saknas till saltkar. Gallerskålen med lagade/senare hänklar.

Lähtöhinta
3 500 SEK