MINIATYRSKÅP, barock, 1700-tal.

Fanerat med olika träslag. Inläggningar av stjärnor. Beslag av mässing. Utdragbar skrivskiva. Överdel med 2 dörrar och bakomliggande hyllplan och lådor. Nedfällbar klaff samt 4 lådor under. Bredd 37. Djup 20. Höjd 57 cm.

En listbit saknas. Repor. Slagmärken. Renoverad. Ornament till krön saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK