Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

SALONGSMÖBEL, 16 delar, herrgårdstillverkning, 1800-/1900-tal.

Förgylld och bronserad. Fast stoppad klädsel. Soffa, 2 karmstolar, 8 stolar, pall, 2 fotpallar, 2 bord med marmorskivor. Soffa längd 78 cm. Bord längd 100. Bredd 80. Höjd 74 cm. Bord längd 80. Bredd 80. Höjd 74 cm.

Färgbortfall. Några lagningar. Repor och märken.

Lähtöhinta
45 000 SEK