PARTI SILVER, 11 delar, bl.a. GAB, 1938, och Albin Öijving, Gävle/Stockholm, 1950, total vikt ca 435g.

6 pokaler/bägare höjd ca 4-8 cm
servettring längd 4,5 cm
kanna höjd ca 4 cm
rund skål höjd ca 4 cm
skål på fot med handtag höjd 6,5 cm
glas höjd ca 11 cm

Slitage, bucklor, några bär inskriptioner, två med vapensköld.

Lähtöhinta
2 100 SEK