MATSALSGRUPP, 7 delar, "Ambassadör", Carl Malmsten, 1900-talets fjärde kvartal.

Valnöt. Stoppad sits, klädd med randigt linnetyg. Bord med två iläggsskivor á 58 cm. Längd 150, bredd 102, höjd 75 cm. Stolarna brännmärkta Åfors Möbelfabriks AB.

Bruksslitage, ställvis något hårdare.

Lähtöhinta
6 000 SEK