PARTI SILVER, 7 delar, silver, 1800/1900-tal. Vikt 345 g.

Bägare, C G Hallberg, Stockholm, 1936. Matsked, Gustaf Elfström (1782-1818), Sala. Matsked, Olof Hagrelius (1804-1846), Mariefred. Kaffesked. Servettring, äggkopp samt kaffesked, importstämplade. Höjd 3-11 cm.

Bruksslitage, gravyr.

Lähtöhinta
1 500 SEK