KRONSKÅP, 1900-tal.

KRONSKÅP, 1900-tal.

Målat. Kurbitsdekor. Uppsvängt krön. Överdel med 2 dörrar och bakomliggande hyllplan samt lådor. Underdel med dörr och bakomliggande hyllplan. Daterat 1926. Längd 114. Djup 60. Höjd 230 cm. Nyckel finns.

Smärre repor. Torrsprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK