SKRIVBORD samt KARMSTOL, barockstil, 1900-talets andra hälft.

Skrivbord med kopplade ben. Rikt skuren dekor. Snedställda hörn. 3 lådor i sargen. Längd 155, bredd 76, höjd 76. Karmstol med kopplade ben, skuren dekor, stoppad rygg och sits klädd i vinröd plysch.

Obetydligt bruksslitage. Enstaka repor. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK