Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:

SERVISDELAR, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 43 delar, 1900-talets andra hälft.

Mattallrikar, 8 st, diam 25,
Förrättstallrukar, 8 st, diam 20,
Assietter, 8 st, diam 23,
Askfat, 5 st, en något större,
Terrin med lock,
Vas,
Såsskål,
Salt och pepparkar,
Senapsburk med lock,
Ljusstake,
Gallerskål,
Kopp,
Uppläggningsfat, 2 st,
Snäckformad skål.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
2 500 SEK