KANDELABRAR/LJUSSTAKAR, 6 st, mässing, Gusum, 1900-talets senare hälft.

Ett par ljusstakar samt ett par kandelabrar med hexagonformad fot, fasetterad dekor, kandelabrar med 4 ljushållare. Ett par kandelabrar med kvadratisk fot och fem ljushållare. Samtliga är märkta METALLSLÖJDEN GUSUM, med datering och numrering. Höjd ca 14,5-18 cm.

Smärre slitage

Lähtöhinta
1 500 SEK