SKÅL med UPPSATS, trä, allmoge, 1800-tal.

Skål med rund, svarvad form. Lös uppsatsdel också svarvad. Bemålade i bland annat rött och grönt. Diameter ca 33-35 Total Höjd ca 33 cm.

Sprickor, skador, lagningar. Slitage. Nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK