37887
SALONGSGRUPP, 8 delar, nyrenässans, sekelskifte 1800-talets andra hälft.
Salongsgrupp, 8 delar, nyrenässans, sekelskifte 1800-talets andra hälft.

Soffa, sex stolar samt bord. Svartmålade. Stolarna med svänga bakben samt svarvade kopplade framben. Stoppad sits och rygg i röd klädsel. Soffan med karmar och kraftigt krön med hylla. Soffans längd 180. Bord med oktagonal skiva. Fyra kopplade ben i form av kolonner med urna i mitten. Diam 93, h 71.

Slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
4 000 SEK