Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

YTTERFODER samt FAT, lergods, "Planta", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1950-tal.

2 små, 3 små med rundat hörn, 4 mellanstora, 2 mellanstora med rundat hörn samt fyra stora. Längd 7, bredd 7, höjd 7 cm - längd 12, bredd 12, höjd 12 cm. Tre yttefoder saknar underfat samt tre udda underfat.

Bruksslitage, avlagringar.

Lähtöhinta
3 000 SEK