MATTA, semiantik/antik, Täbris, signerad Beloy, ca 390 X 300.

Trädgårdsmatta, fältet indelat i kvadrater. Varje kvadrat med motiv föreställande något ur årstidernas skiftningar i naturen. Röd huvudbård med olika träd- och blomförsedda nischer.

Slitage, ställvis hårt. Smuts.

Lähtöhinta
8 000 SEK