SKULPTUR/BORDSLAMPA, bronserad metall, 1900-talets första hälft.

"Diogenes". Man med lykta. Höjd 58cm.

Glas till lykta samt dragen el saknas. Slitage. Repor. Lagning på arm. Hål för eldragning.

Lähtöhinta
2 500 SEK