Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

BORD, sengustavianskt, 1700-/1800-tal.

Fanerat med mahogny. Ovalt. Gallerkant av mässing. Sarglåda. Sammankopplade ben. Längd 63. Bredd 45. Höjd 73 cm.

Repor och märken. Benkryss med lagning.

Lähtöhinta
10 000 SEK