STOLAR, 4 st, samt BORD, Björn Wiinblad samt Steen Östergaard, Poul Cadovious, Cado, Danmark, 1970-tal.

4 stolar i brun plast med fast stoppad sits, formgivna 1968 av Steen Östergaard. Bord "Mygge", borstad aluminiumfot samt emaljerad, mönstrad skiva, diameter 138, höjd 70cm.

Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
6 000 SEK