BOK, 2 vol, "I det mörkaste Afrika" I-II, av Henry M. Stanley, Stockholm 1890.

Rikt dekorerade originalband i blått, svart och guld. Etikettmärkta: A.Isberg Bokbinderi, Norrköping.

Slitage, smärre skador nedtill bokryggarna, ej genomgångna.

Lähtöhinta
1 200 SEK