BORDSUR samt FIGURGRUPP, 4 delar, flintgods, jugend, Tyskland. Omkring 1920.

Bordsur, brevställ, figurin föreställande tre barn samt en tvålkopp. Höjd ca 10-28 cm.

Klocka ej funktionstestad. Slitage, repor, krackelyr. en spricka på brevställ(mellan pojkens mage och brevhållare) Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
1 800 SEK