SALONGSBORD, England, 1800-talets första hälft.

Fanerat med mahogny samt rot. Rektangulär form, konturerad skiva. Nedåt avsmalnande ben. Två lådor i sarg. Längd 92,5, bredd 60 höjd 78cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
6 000 SEK