Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

KOMMOD med kalkstensskiva, 1900-talets första hälft.

Ljusgul bemålning. Bredd 95, dup 50, höjd 76 cm.

Bruksslitage. Senare bemålning. Skiva med borrhål samt urtag i ena bakre hörnet. Mindre avslag och färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK