PARTI KERAMIK, 8 delar, Bo Fajans, Gävle.

Fat i olika storlek och modell, 7 ur samma serie. Dekor i krönt med växtslingor respektive hjortdjur. Märkta "4144/2VA", "4048" respektive "4147VA". Diameter 14-33cm.

Bruksslitage. Repor. Ett fat med lagning.

Lähtöhinta
1 500 SEK