VAS samt FAT, keramik, Korea respektive Mingstil Kina, 1900-tal.

Balusterformad vas med dekor i underglasyrblått föreställande drake. Höjd 26,5 cm. Fat med floral dekor i underglasyrblått. Diameter 24 cm.

Slitage. Tillverkningsdefekter. Obetydliga nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK