BORDSLAMPA, mässing, trä och glas, sannolikt Bergboms, 1900-talets mitt.

Löstagbar mässingskant. Stativ av trä. Höjd ca 52 cm.

Mindre slitage och repor. Mindre bucklor. Mindre nagg. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
2 000 SEK