PARTI HÄFTEN, 7 st. Bland annat "Inträdes-Tal om Djur-Rikets Slågtskaper" af Samuel Ödman, 1785.

"Tal om De på Djur anflåtande Röns och Försöks opålitelighet vid tillämpning på Människans kropp" av Johan Anders Murry, D. 1772."Tal om Nyttan som Insegterne..." av Carl De Geer, 1744.
"Tal, om Insegternas Alstring..." av Carl De Geer, 1754.
"Disputatio Physica De Leone, Aquila, ..." av Dn. M Johanne Sperlingen, 1641.
"Om möjligheten att, enligt vegetabiliernas naturliga..." disputation för Magnus Huss under inseende av Doct. Gerog Wahlenberg. 1834.
"Tankar om fäderneslandets..." av Jac. Faggot, 1741.
D. Philipp Fermins, 1776.

Slitage. Fläckar. Ej genomgånget. Nött. Gulnat.

Lähtöhinta
1 500 SEK