LJUSSTAKAR, ett par, Elsa Kock för AB Hugo Elmqvist gjuteri, Stockholm, jugend, 1900-talets början.

Patinerad brons. Triangelformade med relief dekor. Signerade A.B.E.Gj-metod. Stockholm E KOCK samt monogramstämpel. Höjd 17,5 cm.

En med otydlig stämpel. Slitage.

Lähtöhinta
6 000 SEK