TE/KAFFEKOPPAR MED FAT, 12 st snarlika, porslin, Kina, 1700-tal.

Underglasyr blå dekor med landskap. Förgyllda kanter. Kopparnas diameter 7 cm.

Bruksslitage. En kopp och ett fat med sprickor.

Lähtöhinta
4 000 SEK