ARKIVSKÅP, 1800-talets slut.

ARKIVSKÅP, 1800-talets slut.

Ek. 2 dörr par med speglar indelade i rutmönster. Överdel med hyllinredning respektive underdel med hyllinredning. Bredd. 88 cm, Djup: 53, Höjd: 205 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor. Avainet sisältyvät.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift tillverkad för Helsingborgs rådhus, inköpt 1896. Bär inventarienummer.

Lähtöhinta
6 000 SEK