BOKBLAD UR BREVARIUM, möjligen 1300-tal.

Handtextat med handmålade anfanger. Bladstorl 12,5 x 17,5. Oramat.

Slitage, gulnat, med smärre sentida blyertsskrift på en sida.

Lähtöhinta
4 000 SEK